Určitě vás neminulo, že se stále více a více mluví o umělé inteligenci, jak ji každý používá a je díky tomu neskutečně produktivní. Zkoušeli jste ji? Ptali jste se jí na pár otázek a pak vás to přešlo?
Zkusili jste ji využít jako nástroj pro naučení jazyků? Toto bude první článek z nové série o umělé inteligenci a jak je možné ji využít.
Pojďme se podívat nejdříve, kde ta slavná umělá inteligence vůbec je pokud s tím nemáte zkušenost. Průkopníkem v této oblasti je tzv. ChatGPT, kterou můžete najít zde. Je potřeba při registraci zadat svoje tel. číslo, ale koho to zajímá, stejně minimálně moje číslo má snad už každá firma na světě, když to operátoři vesele prodávají pod pultem…
Jakmile se zaregistrujete můžete začít hned pokládat otázky. ChatGPT zvládá i češtinu, což se nám hodí. Samozřejmě můžete zkusit i další jazyky. Podle samotné umělé inteligence, zvládá „více než několik desítek jazyků“. Přesný počet mi nechce říct.
Každopádně, co teď? Máte před sebou řádek a na druhé straně jedno z nejvíce pokročilých nástrojů dnešní doby. Zkuste objevovat co dokáže, ale v budoucím článku se podíváme na nějaké konkrétní příklady co můžete vše s umělou inteligencí dělat.
Druhá umělá inteligence, kterou zde uvedu je ta od Googlu. Nese označení Bard a k dnešnímu datu mluví 26ti jazyky. Předpokládám tedy, že zde najdete ten váš. Zde je o něco jednodušší přihlášení, stačí použít váš google účet, pokud máte.
U obou inteligencí můžete používat hlas pro ovládání, ale Bard ho má trošku více intuitivnější. Já jsem na webu ChatGPT hlasové ovládání nenašel, ale existuje. Nevím jestli v placené verzi, nebo v aplikaci na mobilu..
Pokud jste vždy chtěli mít kamaráda na psaní v jazyce co se učíte a nemohli jste ho najít, tak nezoufejte. Právě tak třeba může umělá inteligence sloužit. V příštích článcích napíšu přesné příkazy, které můžete použít a už se jen vzdělávat.
Už jste zkoušeli nějakou umělou inteligenci?