Motivace - Obecné - Tipy

Jak psaním deníku posilovat svou jazykovou dovednost: Naučte se zůstat v kontaktu s cizím jazykem bez námahy!

Dobrým způsobem jak zůstat v kontaktu s jazykem či jazyky, které se učíte/umíte je psát si deník. Pokud si píšete deník v češtině, tak v podstatě to samé můžete dělat i v ostatních jazycích. Tím jak budete psát zjistíte, které slovíčka Vám chybí a můžete si tak rozšiřovat slovní zásobu.

S rozkvětem umělé inteligence nebylo nikdy lehčí si nechat věty zkontrolovat po gramatické a stylistické stránce. Zvládne to jak ChatGPT, Bard (nově Gemini) nebo třeba i v aplikaci Notion. Prostě se zeptejte ať Vám opraví věty, které jste si napsali do deníku.

Pro ty z Vás, kteří si nikdy nepsali deník v češtině. Možná otevřete prázdný sešit a zjistíte, že nevíte co psát. To se stává běžně a ze začátku doporučuji psát třeba i jednu větu denně, časem se rozepíšete a budete psát víc a víc. Jde o to si vybudovat ten zvyk psaní.

Začněte třeba tím co se Vám ten den stalo, nebo jak se cítíte. Nemusíte nic řešit, protože to budete číst pouze Vy, ne jak kdyby jste psali slohovou práci ve škole. Pokud Vás, ale absolutně nic nenapadá i tak, můžete zase využít naši již starou známou umělou inteligenci. Zeptejte se jí na nějaké témata o kterých můžete něco napsat. Většinou mi tyto témata, ale přišla docela těžká a bylo to opravdu jak nějaké zadání pro slohovou práci na maturitu. Každopádně vždy si to můžete zjednodušit a jde v podstatě jen o ten nápad.

Díky psaní deníku si můžete hned zkoušet gramatické jevy, které se zrovna učíte a víc si je uložit do hlavy. Máte také přehled o vašem pokroku a můžete se zpětně podívat na to co jste psali a třeba zde najdete spoustu chyb, které jste dřív neviděli.

Zkuste a uvidíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *